V týdnu od 15. do 21. května 2023 se v naší obci uklízelo.
Do projektu Ukliďme Česko se zapojili žáci základní školy, ale i pár dobrovolníků z řad občanů obce.
Počasí celkem přálo a tak šlo uklízení hezky od ruky. Zajímavé kousky našli dobrovolníci zejména v lese a na příkopech. Mezi unikát rozhodně můžeme zařadit dva sudy plné ztvrdlého asfaltu, které ležely na lesní cestě za Bělečkem. V lese u Koliby někdo ztratil kus boty, termohrnek a dámské spodní prádlo. Pytel s překvapením děti objevily v lese zhruba 20 metrů od silnice, sypala se z něho směs hraček, zbytky potravin, plasty, kovy a sklo.
Dobrovolníci a žáci školy naplnili sesbíraným odpadem celkem 1,5 kontejneru o objemu 1100 l. Likvidaci sesbíraného odpadu zajistí zdarma společnost Marius Pedersen a. s. Děkujeme!
Děkujeme všem žákům, zaměstnancům školy, a dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojili a přispěli tak k hezkému a čistému prostředí v naší obci.
Projekt Ukliďme si Býšť materiálně a finančně podpořil projekt Ukliďme Česko, obec Býšť a společnost Marius Pedersen, a. s. DĚKUJEME!
Více fotografií naleznete ve fotogalerii.
Telefon: +420 466 989 234
Mobil: + 420 720 033 820
E-mail: obec@byst.cz
Facebook: FB stránky obce
ID DS: twzbmnk
č. ú. 111885278/0300
V systému Gobec naleznete tyto mapy naší obce: